Čas na darček

Čas na darček

Určite poznáte ten pocit, keď prichádza problém, akým darčekom máme prekvapiť nášho blízkeho, známeho, kolegu, priateľa, alebo člena rodiny pri niektorých dôležitých udalostiach. Či už sa jedná o narodeniny, meniny, Vianoce, výročia svadby, jubileá, vždy je prvoradé potešiť toho druhého. Obdarovanie niekoho, koho máme radi, alebo chceme, aby nás mal on rád je súčasťou nášho života už odjakživa.

Na to, aby ste určite potešili, zaujali a hlavne prekvapili svojim darčekom nesmiete zabúdať na 3 základné princípy pri výbere vhodného darčeka.

Nezabúdajme komu kupujeme darček!

Prvou a asi najzásadnejšou podmienkou je fakt, že darček nekupujeme sebe, ale oslávencovi. To znamená, že aj keď sa nám daný predmet veľmi páči, nie je to zárukou, že sa to bude páčiť aj osobe, ktorej darček kupujeme. Dôležité je si teda dopredu stanoviť otázku, nie čo by sa páčilo mne, ale čo by sa páčilo jemu.

Nezabúdajme pri akej príležitosti kupujeme darček!

Je taktiež dôležité poznať a stotožniť sa s príležitosťou, na ktorú daný darček kupujeme. Na narodeniny, hlavne ak sú to okrúhle narodeniny, jubileum je vhodné kúpiť hodnotnejší darček.

To či to bude šperk, .... naozaj záleží len a len na Vás. Naopak meniny znesú aj darčeky v menšej hodnote, ako napríklad, pohľadnica, kvet, fľaša dobrého vína.

Nezabúdajme či sa jedná o muža, alebo ženu!

To, že existujú rozdiely medzi mužom a ženou je nám všetkým dobre známe. Odjakživa sme rozdielny a nie nadarmo sa hovorí, že muži pochádzajú z Marsu a ženy z Venuše. Taktiež je nám všetkým známe, že sú typicky ženské darčeky a typicky mužské darčeky. A neodporúča sa ich zamieňať. J

Typicky ženské sú, napr.: kvety, šperky, parfémy, kozmetika, kniha, atď.

Typicky mužské sú, napr.: alkohol, elektrospotrebiče, stojany na víno, autosúčiastky, atď.

Nakupovanie, ale hlavne vymýšľanie vhodného darčeka je neľahká záležitosť, a nato aby sme uspeli nepotrebujeme len plnú hlavu dobrých nápadov, plnú peňaženku a dostatok času behať po nákupných centrách, ale v neposlednom rade veľa, veľa šťastia. A práve toto šťastie Vám prajem, aby ste pocítili nielen stres z vymýšľania a naháňania sa po obchodoch, ale hlave potešenie s obdarovania toho druhého.

Zdielajte tento článok na sociálnych sieťach

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Zrušiť Odosielam komentár ...

Nakupujem z domu - katalóg internetových obchodov

  • Prehľadný zoznam slovenských internetových obchodov, vďaka ktorému sa stane Vaše online nakupovanie jednoduchším.
  • Máte internetový obchod, ktorý sa ešte nenachádza v katalógu Nakupujem z domu? Neváhajte zaregistrovať sa a získať tak ďalších potencionálnych zákazníkov.